1812L020PR
Circuit Protection     1812 (4532 Metric), Concave
Manufacturer No:
1812L020PR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Product Category:
PTC Resettable Fuses
Description:
PTC RESET FUSE 30V 200MA 1812
RoHs Status:
Lead Free / RoHS Compliant
Datasheet:
1812L020PR Datasheet(PDF)
  1812L020PR Product Detail:
Total:
All website orders are non-cancellable
Popular parts number
Quality assurance services
Value-added services
 Contains "1812" series products
  • TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5.08MM
  • TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM
  • TERM BLOCK HDR 18POS 3.81MM